- May 14, 2026
- Posted by: admin
- Category: Business plans
No Comments
Pe 4 mai, Unitatea 2 a centralei nucleare de la Cernavodă s-a deconectat de la sistemul energetic naţional, iar pe 10 mai şi Unitatea 1 s-a decuplat, astfel că România funcţionează de atunci cu zero MWh de energie nucleară.